Opublikowano Dodaj komentarz

12-latka urodziła dziecko 15-latkowi. Miasto będzie im płacić “kieszonkowe”

12 latka urodziła dziecko 15 latkowi. miasto będzie im płacić kieszonkowe 1
12 latka urodziła dziecko 15 latkowi. miasto będzie im płacić kieszonkowe 1
Młodzi rodzice w swoim domu w Tecámac. Fot. Mariela Gutiérrez Escalante

12-letnia dziewczynka z Meksyku po 8 miesiącach ciąży urodziła dziecko. Ojcem dziecka okazał się być jej 15-letni kolega. “Dobrą nowinę” przekazała na swoim Facebooku burmistrz miejscowości Tecámac, Mariela Gutiérrez Escalante.

Gdy tylko rodzice dowiedzieli się, że ich dzieci będą mieli własne dziecko, młoda para postanowiła opuścić swoje domy i zamieszkać w prowizorycznej chatce z desek.

Gotowość do pomocy wyraziła burmistrz miasta. Nastolatkowie otrzymają bezpłatne świadczenia zdrowotne, porady z zakresu planowania rodziny, a także 2500 peso (ok. 470 złotych) miesięcznego “kieszonkowego”. W swoich domach nie otrzymywali prawie w ogóle, więc na upartego można rzec, że dziecko okazało się dla nich świetną inwestycją.

Według oficjalnych danych nawet 23% nastolatków w Meksyku rozpoczyna życie seksualne już od 12. roku życia, przy czym nawet 1/3 z nich nie stosuje żadnego zabezpieczenia podczas pierwszego razu. A jako że lepiej uczyć się na błędach innych, aniżeli swoich, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z “działem zabezpieczeń” na AliExpress.

Jaki według ciebie jest idealny wiek na pierwsze dziecko?

Źródło