Opublikowano Dodaj komentarz

12-latek połknął 54 magnesy, aby zobaczyć, czy zacznie przyciągać przedmioty

12 latek połknął 54 magnesy, aby zobaczyć, czy zacznie przyciągać przedmioty
12 latek połknął 54 magnesy, aby zobaczyć, czy zacznie przyciągać przedmioty
Niedoszły Magneto tuż po operacji. Kadr z nagrania

W ramach domowego eksperymentu, 12-letni Rhiley Morrison połknął 54 magnesy, aby zobaczyć, czy przejmie ich właściwości i stanie się magnetyczny. Chciał sprawdzić, czy będzie w stanie przyczepiać metalowe przedmioty do swojego brzucha.

Chłopiec, będący ogromnym fanem nauki i eksperymentowania, pierwszą dawkę magnesów połknął 1 stycznia, a drugą trzy dni później. Magnesy jednak ani nie przyciągały, ani nie chciały opuścić organizmu chłopca. Wtedy postanowił poinformować matkę, kłamiąc jej jednak, że przypadkiem połknął tylko dwa.

Wykonane prześwietlenie RTG wykazało ich w żołądku chłopca znacznie więcej. Lekarze obawiali się, że magnesy mogą przebić się i zniszczyć jego organy wewnętrzne, dlatego zdecydowali się na natychmiastową operację.

Zabieg usunięcia magnesów trwał aż 6 godzin, a chłopiec nie mógł opuszczać łóżka przez prawie 2 tygodnie. Musiał być ponadto karmiony przez tzw. rurkę.

Tytułowe magnesy są bardzo popularną zabawką i bez problemu można je nabyć na AliExpress, klikając np. tutaj. Prosimy jednak, aby bawiąc się nimi, zawsze mieć powyższą historię z tyłu głowy. 😉

Czy połknąłeś kiedyś coś, co nie jest jedzeniem?

Źródło